Святкування Різдва і Нового року в Україні відбуватиметься за воєнного стану третій рік поспіль через триваюче повномасштабне вторгнення.
Поточна ситуація накладає різні обмеження і коригування на традиційну святкову практику, включно зі скасуванням офіційних вихідних.
Відповідно до воєнного стану, який залишається чинним через загрози безпеці з боку російської агресії, кілька положень Трудового кодексу (статті 53, 67, 71 і 73), що стосуються державних свят і вихідних днів, були призупинені.
Це означає, що офіційні свята, такі як 25 грудня (Різдво) і 1 січня (Новий рік), більше не включатимуть обов'язкові вихідні.
Крім того, не буде скороченого робочого часу в дні, що передують цим святам, а саме 24 грудня (Різдвяний святвечір) і 31 грудня (Новий рік).
Кім Кардаш'ян у зухвалій спідній білизні блиснула "мохнушкою": соковиті форми закип'ятять температуру
Як захистити капусту від шкідників: боротьба з равликами та слимаками - одна особина може відкласти 500 яєць
10 тисяч гривень штрафу через дитину: батьків школярів хочуть карати за "пустощі" учнів
Фінал "Холостяк 13": Олександр "Терен" Будько заінтригував глядачів несподіваними одкровеннями
Однак приватні роботодавці зберігають гнучкість у визначенні графіків роботи у своїх організаціях. Вони можуть на свій розсуд надавати своїм співробітникам вихідні або коригувати графіки у святкові дні.
У мирний час 25 грудня традиційно було б загальним святом в Україні, пропонуючи вихідний у середині тижня. 31 грудня, як правило, був би скорочений робочий день, а 1 січня був би офіційний вихідний.
На жаль, через поточний воєнний стан ці практики були припинені, що змінило звичайний ритм свят.
Читайте також:
Найбільше церковне свято: якого числа буде Різдво – традиції, історія, прикмети та заборони
Велике православне свято: коли буде Хрещення за новим календарем – історична традиція
Штрафи за ялинки: українцям доведеться зустрічати Новий рік без головного символу