Очікується, що до кінця 2025 року Україна імпортує близько 1 млрд кубометрів газу, а можливо і більше, залежно від стану запасів газу після завершення опалювального сезону, як повідомляє «Інтерфакс».

Потреба в додатковому імпорті багато в чому обумовлена ​​наслідками російських обстрілів газової інфраструктури країни, що продовжуються, як зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

У недавньому інтерв'ю він Галущенко підкреслив, що хоча точний обсяг імпорту залишається невизначеним, до кінця 2025 року потрібно не менше 1 млрд кубометрів.

Також він додав, що фактична потреба може бути вищою, особливо з огляду на те, що країна працює над поповненням своїх газових сховищ у рамках підготовки до наступного опалювального сезону. Міністр також наголосив, що збитки газовій інфраструктурі через російські атаки негативно вплинули на внутрішнє виробництво.

Хоча він не зміг надати конкретні цифри про те, наскільки постраждало виробництво газу, Галущенко запевнив громадськість, що Україна готова усунути тимчасові невдачі, викликані війною.

Країна також використовує наявні фінансові ресурси, включаючи кредитні лінії від міжнародних організацій, таких як Європейський банк реконструкції та розвитку, який надав «Нафтогазу» кредитну лінію у розмірі 200 млн євро.

Популярні новини зараз

Гороскоп на завтра, 6 лютого: четвер підготував величезний капкан - продумайте план прямо зараз

Таро-прогноз на День святого Валентина: до чого готуватись кожному знаку Зодіаку 14 лютого

Ось і все: тепер навіть дітей не випустять за кордон

Сода для томатів: секрети врожаю від досвідчених дачників

Показати ще

Крім того, міністр енергетики повідомив, що Україна веде переговори з міжнародними партнерами для отримання грантових коштів як на закупівлю газу, так і на його придбання як товар. Це було б альтернативним рішенням покриття дефіциту внутрішнього виробництва.

Щодо цін на газ, Галущенко пояснив, що Україна закуповує його за ринковими цінами, зазначивши, що застаріла концепція отримання дешевших цін на газ від Росії у минулому більше не є актуальною. Він також зазначив, що від ЄС не було жодних пропозицій щодо транзиту російського газу через Україну.

Газ

Однак Словаччина отримує азербайджанський газ обсягом 400 млн кубометрів на місяць, і Галущенко висловив упевненість, що Азербайджан може збільшити ці обсяги за потреби.

Крім цього, у зв'язку з цим колишній міністр енергетики Ольга Буславець нещодавно підрахувала, що Україні потрібно імпортувати 2-3 млрд кубометрів газу для покриття дефіциту в 2025 році.

Тим часом, Сергій Макогон, колишній голова Оператора газотранспортної системи, повідомив, що Нафтогаз закупила 150 млн кубометрів газу з ЄС на лютий за ціною 28 000 грн за тисячу кубометрів (без ПДВ).

Макогон також наголосила, що підземні сховища газу країни наближаються до рівня заповнення 10%, що може спричинити проблеми з відбором газу у разі похолодання. Поточне споживання становить близько 110 млн кубометрів на день, при цьому лише 52 млн кубометрів видобувається всередині країни.

В результаті Україні доведеться покладатися на імпорт чи газ, що зберігається, для задоволення своїх потреб. Якщо температура впаде, добове споживання може зрости до 140-150 млн кубометрів, що ще більше загострить необхідність додаткового імпорту.

У відповідь на ці побоювання «Нафтогаз» запевнив громадськість, що є достатньо резервів, щоб впоратися з опалювальним сезоном, продовжуючи імпортувати газ у міру необхідності, хоч і не надала конкретних даних щодо обсягів імпорту.

Нагадаємо, "Молдовський Апокаліпсис" в Україні: відключення світла, газу, води, тепла та захмарні тарифи – експерти б'ють на сполох

Раніше «hyser» повідомляв, відключення світла та морози – ще квіточки: Україну можуть трусити потужні землетруси, сейсмологи б'ють на сполох

Як повідомляв «hyser», лютий несе не лише відключення світла: українці будуть без газу та опалення у розпал зими?