Пенсіонери в Україні можуть претендувати на додаткову фінансову підтримку залежно від таких факторів, як стаж роботи, стан здоров'я та соціальні обставини. Урядовий портал описав різні види доступної допомоги.
Пенсіонери, які не мають необхідного страхового стажу для отримання повної пенсії, мають право на соціальну. Це базова фінансова допомога.
Також деякі групи пенсіонерів можуть отримувати додаткові щомісячні виплати:
Літні люди віком від 80 років.
Самотні пенсіонери або ті, хто потребує постійного догляду через стан здоров'я.
Щоб отримати ці доплати, пенсіонери мають подати заяву разом із підтверджуючими документами до місцевого відділення соціального захисту.
Несподіваний цінопад на ключові продукти: українцям дали шанс запастися на важку зиму
Яйця та соняшникова олія більше не по кишені: скільки коштують продукти на ринку та в супермаркетах
Дороге вино, віскі, джин і не лише: Тарас Тополя визнав, без чого не приїде на концерт
Які рослини в жодному разі не можна обрізати восени: моліться, якщо ви це зробили
Доплата за догляд становить 40% від прожиткового мінімуму для інвалідів, який у 2024 році становить 944 грн (розраховується з прожиткового мінімуму у 2361 грн).
Крім цього, пенсіонери, чиї щомісячні пенсії не перевищують 3250 грн, можуть претендувати на додаткову допомогу від ООН. Ця виплата обробляється автоматично за таких умов:
Проживання у зонах бойових дій чи районах, порушених активними військовими діями.
Жодної іншої фінансової допомоги від програм для внутрішньо переміщених осіб або міжнародних організацій з 1 березня 2023 року.
Крім цього, особи, які досягли пенсійного віку, але не мають достатнього страхового стажу для отримання пенсії, можуть подати заяву на тимчасову держдопомогу.
Заяви необхідно подавати до відділення соцзахисту разом із необхідними документами.
Під час воєнного стану та протягом одного місяця після його закінчення виплати триватимуть, навіть якщо одержувачі пропустять крайній термін перегляду або поновлення допомоги.
Ці заходи спрямовані на надання фінансової підтримки вразливим пенсіонерам в Україні у складні часи. Для отримання детальної інформації та процесу подання заяви рекомендується звернутися до місцевих осередків соціального захисту.
Читайте також:
Пенсії під загрозою: Ощабданк позбавляє останньої копійки – хто вже у списку
Пенсії підвищать щонайменше на 2 тисячі: кого "озолотять" насамперед
Пенсіонерів порадують новорічним сюрпризом: наближаються надбавки до пенсії