Питання про призовний вік в Україні викликало серйозні дебати між законодавцями та військовими, причому останні наполягають на зниженні мобілізаційного віку у відповідь на тиск з боку війни, що триває, як повідомляє «ТСН».

Незважаючи на недавнє рішення Верховної Ради обмежити призов для частково придатних до служби осіб молодших 25 років, бойові командири наголошують на необхідності більшої кількості молодих людей у ​​збройних силах.

Командир 92-ї штурмової бригади Юрій Федоренко стверджує, що всі українці як чоловіки, так і жінки повинні проходити військову підготовку з 18 років, хоча він вважає, що активні бойові дії повинні починатися з 23 років.

Федоренко стверджує, що якби Україна зобов'язала широку військову підготовку з 2014 року, це могло б скоротити втрати, понесені на ранніх етапах повномасштабної війни, забезпечивши Україні надійнішу територіальну оборону та потенційно стримуючи великомасштабну агресію.

Полковник Роман Костенко, депутат парламенту та секретар Комітету національної безпеки, підтримує зниження призовного віку до 20 років, зазначаючи, що заклик у 18 чи 20 років є стандартом у всьому світі.

Мобілізація

Популярні новини зараз

Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі

Полуницю не потрібно вкривати чим завгодно: секрети, які допоможуть відлякати гризунів узимку

Стосується всіх, у кого стоїть газова колонка або котел: більше ніяких "жартів", інакше будуть проблеми

"Мімоза" на столі більше не з'явиться: рецепт салату "Маркіза", який давно замінив радянську класику

Показати ще

Костенко заперечує побоювання з приводу створення «втраченого покоління», стверджуючи, що готовність служити життєво важлива для національної оборони, особливо коли Україна стикається з нестачею робочої сили у молодших вікових групах.

Однак не всі командири підтримують призов людей віком 18 років. Кирило Верес, командир батальйону К-2 54-ї механізованої бригади, вважає, що 18 років замало для солдатів, які беруть участь у активних бойових діях. Він також вважає, що багато людей старшого віку, особливо близьких до верхньої вікової межі, можуть не підходити для відповідальних ролей, необхідних високоінтенсивних оборонних або атакуючих операціях.

Розрив між законодавцями, військовими лідерами та громадською думкою відображає складний баланс, який Україна має знайти між задоволенням своїх військових потреб та готовністю молодих новобранців до бою.

Читайте також:

Футбольну команду забрали до ТЦК: чим усе закінчилося

Мобілізація буде прискорена: гучні рейди ТЦК, повістки та масовий заклик

ТЦК підготували "сюрприз" для українців з відстрочкою: мобілізація на місці не варто