Президент Володимир Зеленський підписав законопроект №11043, який розширює повноваження Національного банку України щодо регулювання сектору фінансових послуг, як повідомляє «Комерсант український».
Новий закон зобов'язує банки та фінансові установи надавати Національній поліції запитувану інформацію про транзакції, зокрема щодо фінансової діяльності та напрямів переказу коштів.
Цей закон також дозволяє об'єднаним кредитним спілкам отримувати іноземні кредити в іноземній валюті та вводить положення про об'єднання дрібніших кредитних спілок з більшими для спільного використання ресурсів, таких як адміністративні витрати, що допоможе підтримувати діяльність дрібніших спілок.
Крім того, постачальники платіжних послуг тепер зобов'язані швидко надавати Національній поліції дані про транзакції для будь-якого платежу, що свідчить про потенційну злочинну діяльність. Це включає імена одержувача та відправника, ідентифікатори рахунків, коди пристроїв для транзакцій та інші ключові дані.
Закон надає банкам, поштовим операторам та закордонним філіям дозвіл на об'єднання платіжних послуг із допоміжними фінансовими послугами.
Відключення світла будуть довше: Укренерго терміново вводить жорсткі графіки – вже з сьогодні
Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом
Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі
Стосується всіх, у кого стоїть газова колонка або котел: більше ніяких "жартів", інакше будуть проблеми
Фінансовим установам, таким як ломбарди, кредитні спілки та інші фінансові компанії тепер дозволено пропонувати платіжні послуги без необхідності отримання додаткових ліцензій. НБУ також одержав повноваження визначати достатність нормативного капіталу та інші вимоги для небанківських постачальників платіжних послуг.
Крім того, законодавство уповноважує НБУ проводити віддалені перевірки та застосовувати більш суворі штрафи за недотримання ринкових правил. Закон набуде чинності негайно після публікації, одне конкретне положення відкладено на три місяці.
Читайте також:
Нові заборони на банківські картки: які обмеження готують ПриватБанк, Ощадбанк, monobank та інші
ПриватБанк терміново попередив власників карток: гроші зникнуть будь-якої миті – нічим не допоможуть
Мобілізація, скасування броні, виплати, пенсії, нові правила та банкноти: що зміниться з 1 листопада