На опалювальний сезон 2024-2025 років. в Україні тарифи на тепло були скориговані у багатьох містах, але домогосподарства не одразу відчують підвищення через мораторій на підвищення цін для населення.
Це означає, що за зростання реальної вартості тепла жителі продовжать платити за колишньою, нижчою ставкою 1693,53 грн за 1 Гкал, а різницю покриють бюджетні субсидії.
Наприклад, Бердичівтеплоенерго встановило економічно обґрунтовану ставку 2236,36 грн за 1 Гкал без ПДВ (2683,63 грн з ПДВ). Це означає, що у разі скасування мораторію рахунки за опалення для населення можуть зрости приблизно на 60%. Однак цей вплив буде різним у різних містах, оскільки у кожному муніципалітеті діють власні тарифи на тепло.
Забігаючи вперед, можна сказати, що це може бути останній сезон тарифів на опалення, що субсидуються. Раніше Національний банк вказував, що мораторій може закінчитися у 2025 році, що призведе до поступового вирівнювання тарифів на опалення із ринковими ставками.
Однак офіційної заяви про те, коли уряд планує зняти мораторій, не було зроблено, що залишає деяку невизначеність щодо точних термінів та масштабів майбутнього підвищення вартості опалення.
Гороскоп на завтра, 3 квітня: Венера та Місяць готують тортури у четвер – готуйтеся вже сьогодні
Зростання пенсій, обвал цін на ліки, масова мобілізація, заборона на риболовлю та лікарняні: квітень багато змінить
Теплиця-вбивця: помилки, які гублять ваш урожай
Отримання 13 пенсії: хто з українців має на це право і як отримати
Читайте також:
Відразу два тарифи на комуналку подорожчають у листопаді: які платежі не потішать
Зарплати українців "обвалятися": вижити стане ще важче – хоч би на комуналку та продукти вистачило