В Україні нещодавня пропозиція спрямована на заборону громадянам розводити та продавати свійських тварин під час війни та протягом п'яти років після закінчення військового стану.

Ця ініціатива була опублікована на сайті електронних петицій Кабінету міністрів 31 жовтня 2024 року і поки що отримала обмежену підтримку, набравши всього 14 голосів із необхідних 25 000 станом на 5 листопада. Проте 6 листопада о 9.35 ранку кількість голосів вже становить 128.

Автор петиції пропонує повністю заборонити розведення та продаж домашніх тварин під час військового стану та протягом п'яти років після нього. Порушникам загрожуватимуть штрафи у розмірі від 8500 до 68000 грн.

Ця пропозиція не перша у своєму роді; у червні 2022 року було подано схожу петицію про внесення змін до «Закону про захист тварин від жорстокого поводження».

У ній пропонувалося:

Популярні новини зараз

Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери

Готовий вивести війська з деяких територій: Reuters розповіли про поступки путіна

Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."

Які рослини в жодному разі не можна обрізати восени: моліться, якщо ви це зробили

Показати ще

Додати до статті 22 пункт, який забороняє розведення та продаж домашніх тварин під час військового стану та протягом п'яти років після нього.

Доповнити статтю 8 забороною на розведення та продаж диких тварин.

У цій петиції 2022 року рекомендувалося внести зміни до статті 154-1 Кодексу про адміністративні правопорушення, щоб накладати штрафи в розмірі від 8500 до 17 000 грн за порушення з можливою конфіскацією тварин. Вона зібрала 4348 голосів, що не досягло порогового значення.

Собака риє яму: скрін з відео

Наразі кримінальний кодекс України передбачає штрафи за жорстоке поводження з тваринами, зазначені у статті 89:

Легка жорстокість, що спричинила біль без тілесних ушкоджень: 3400–5100 грн.

Тяжка жорстокість, вчинена щодо кількох тварин або кількох осіб: 5100–8500 грн. або до 15 діб арешту із можливою конфіскацією.

Порушення правил перевезення, які вважаються жорстокістю: 3100–5950 грн.

Крім того, стаття 154 Кодексу про адміністративні правопорушення встановлює штрафи за недотримання норм догляду за тваринами:

Вигул домашніх тварин без намордника та повідець у громадських місцях або неприбирання за домашніми тваринами тягне за собою штраф у розмірі 170–340 грн.

Читайте також:

Українців карають за паспорти: доведеться сплатити штраф

Штрафи для дітей у школах за мову: у МОН пояснили, що чекає на батьків та вчителів

Українців жорстко покарають за дрова: штрафи та позбавлення волі за продаж, зберігання та перевезення