Польща запровадила нові правила для українських дітей зі статусом тимчасового захисту (PESEL UKR), вимагаючи від батьків ретельно слідкувати за дійсністю цього статусу, щоб запобігти потенційним проблемам з перетином кордону.
Відтепер неповнолітнім, які мають PESEL UKR, для в'їзду до Польщі знадобляться два основні документи: електронний сертифікат, доступний через функцію Diia.pl у додатку mObywatel, та дійсний паспорт. Ці документи не лише дозволяють в'їзд до Польщі, а й дозволяють поїздки в межах Шенгенської зони.
Попередня паперова версія підтвердження PESEL UKR більше не приймається на кордоні, що робить цифровий сертифікат обов'язковим. Конкретні вимоги також різняться залежно віку.
Діти віком до 13 років можуть бути зареєстровані у профілях своїх батьків або опікунів у додатку Diia.pl за умови, що статус дитини PESEL UKR активний. Однак, якщо батько отримує картку домогосподарства, сертифікат Diia.pl стає недійсним як для батька, так і для дитини.
У таких випадках дитина має отримати власну карту домогосподарства через процедури возз'єднання сім'ї, щоб зберегти дійсний статус.
21-річна донька Олени Кравець вперше заговорила про вагітність: "Хочеш продовжитись в комусь"
Стосується кожного, хто має авто: водіїв чекають серйозні штрафи
Погода в листопаді дуже здивує: до такого точно не готувалися
Президент Польщі зізнався, що Зеленський приховує від нього інформацію про План перемоги: "Життя жорстоке"
Крім того, особлива увага потрібна, коли діти подорожують із третіми особами. У таких ситуаціях нотаріально завірена згода від обох батьків (або від одного з батьків, залежно від обставин) є обов'язковою для дозволу поїздки дитини за кордон.
Ці нові правила покликані спростити прикордонні процедури, одночасно забезпечуючи безпеку та законність переміщення дітей через кордони.
Читайте також:
ЄС "відвертається" від українців: допомоги більше не буде
Українці за кордоном впадуть у ступор: дані про рахунки та гроші тепер відстежує податкова