Починаючи з 2027 року, українські школярі перейдуть на 12-річну систему освіти, що збільшить термін навчання на один рік.
Реформа, представлена міністром освіти і науки Оксеном Лісовим, спрямована на підвищення рівня підготовки учнів до вступу до вузів, що дозволить привести систему освіти України у відповідність до міжнародних стандартів.
Ключові моменти реформи включають:
Учні проходитимуть 12-річне навчання, що дасть їм більше часу для академічного розвитку перед вступом до вищих навчальних закладів.
Додатковий рік навчання забезпечить найкращу підготовку учнів до вступу до вузу. У деяких областях також може бути скорочена тривалість програм бакалаврату, хоча подробиці цього питання все ще обговорюються.
Лічильники води можна не встановлювати: як українцям бути без помтіних показників
Ольга Фреймут: ботокс не для краси, а… від мігрені? І як це пішло не за планом
На фронті загинув зірка "Дизель Шоу": Україна не може змиритись з тим, що Макса Неліпи більше немає
Школярі, які обрали професійні коледжі, вийдуть на ринок праці з практичними навичками та професією після закінчення вишу.
Також з 2027 року буде створено спеціалізовані академічні ліцеї для 10–12 класів, які дозволять учням вибирати конкретні профілі навчання, які відповідають їх кар'єрним інтересам та цілям подальшої освіти.
Це забезпечить поглиблену підготовку у вибраних областях, підвищивши їхню готовність до вступу до університету чи працевлаштування.
Очікується, що ця реформа запропонує індивідуальніший освітній досвід для школярів і краще підготує їх як до вищої освіти, так і до професійної кар'єри.
Читайте також:
Дітям у школах готують серйозну заборону: як відреагують батьки та що чекає на вчителів
Масові перевірки дітей у школах: про що потрібно знати батькам