Починаючи з 2027 року, українські школярі перейдуть на 12-річну систему освіти, що збільшить термін навчання на один рік.

Реформа, представлена ​​міністром освіти і науки Оксеном Лісовим, спрямована на підвищення рівня підготовки учнів до вступу до вузів, що дозволить привести систему освіти України у відповідність до міжнародних стандартів.

Ключові моменти реформи включають:

Учні проходитимуть 12-річне навчання, що дасть їм більше часу для академічного розвитку перед вступом до вищих навчальних закладів.

Додатковий рік навчання забезпечить найкращу підготовку учнів до вступу до вузу. У деяких областях також може бути скорочена тривалість програм бакалаврату, хоча подробиці цього питання все ще обговорюються.

Школа

Популярні новини зараз

Зробіть цей манікюр вже у грудні: які кольори принесуть успіх із грошима

План поділу України таки існує: у ГУР сказали, які регіони путін хоче залишити, як "спірні"

Народилася красивою, але... Раміна Есхакзай розповіла, чи робила щось зі своїм обличчям

Тіна Кароль не змогла обійтися без Світлани Лободи на концерті: "Хто така?.. Краще співатиму"

Показати ще

Школярі, які обрали професійні коледжі, вийдуть на ринок праці з практичними навичками та професією після закінчення вишу.

Також з 2027 року буде створено спеціалізовані академічні ліцеї для 10–12 класів, які дозволять учням вибирати конкретні профілі навчання, які відповідають їх кар'єрним інтересам та цілям подальшої освіти.

Це забезпечить поглиблену підготовку у вибраних областях, підвищивши їхню готовність до вступу до університету чи працевлаштування.

Очікується, що ця реформа запропонує індивідуальніший освітній досвід для школярів і краще підготує їх як до вищої освіти, так і до професійної кар'єри.

Читайте також:

Дітям у школах готують серйозну заборону: як відреагують батьки та що чекає на вчителів

Масові перевірки дітей у школах: про що потрібно знати батькам

Дітям у школах можуть скасувати домашнє завдання