В інтернеті шириться інформація про те, що українські банки почали штрафувати клієнтів за порушення фінансового моніторингу та стягують на свою користь 20% від суми коштів, які зберігаються клієнтами на їхніх банківських рахунках.

І правда, фінансисти починають все суворіше ставитися до своїх клієнтів: частіше штрафують і навіть запроваджують нові фінансові покарання, зокрема, за порушення фінансового моніторингу.

Так, НБУ ще торік зобов'язав банки стежити за зв'язками клієнтів і вишукувати серед них стосунки з контрагентами з РФ. То ж банки почали особливо ретельно підходити до перевірок своїх клієнтів.

Наприклад, у рамках фінансового моніторингу банки навчилися миттєво блокувати підозрілі операції та рахунки. А далі діють за стандартною процедурою: після блокування у власника рахунку запитують інформацію про природу транзакцій, а також походження коштів. Якщо клієнт все це не надає або банк залишається не задоволений відповідями, то може донести на людину до Держфінмоніторингу (фінансову розвідку), де його перевірятимуть на предмет відмивання грошей, фінансування тероризму тощо.

Крім того, відповідно до законодавства, банк має право розірвати ділові стосунки з клієнтом та припинити його обслуговування, в тому числі закрити рахунок клієнта.

Саме в цей момент людина може зіткнутися з "додатковою комісією", розмір якої сягає 20% від суми.

Популярні новини зараз

Тепер повістка може прилетіти кожному: як зміниться мобілізація

Ви занапастите весь сад: чому гнили яблука в жодному разі не можна кидати в компостну яму

Здивуйте своїх близьких такою смакотою: рецепт картоплі по-єврейськи, фаршированої м'ясом

Коли та як треба садити цибулю під зиму: таємниці агрономів для небувалого урожаю

Показати ще

Тобто фінустанова стягує з клієнта на свою користь п'яту частину суми на рахунку, перш ніж його закрити та виставити людину за двері. Явище поки що не масове, але вже поступово запроваджується окремими структурами.

Разом з тим, в НБУ кажуть, що це неправда.

"Законодавство з питань фінансового моніторингу не передбачає застосування банками будь-яких фінансових покарань до порушників правил фінансового моніторингу та стягнення за це "штрафу". Тобто банки не мають права застосовувати до громадян штрафні санкції через порушення у сфері фінансового моніторингу", - вказано в повідомленні НБУ.

Регулятор нагадав, що банк вповноважений робити.

Іншими словами, банк повертає гроші клієнту готівкою чи шляхом перерахування на інший рахунок, що вказав клієнт. При цьому банк може брати стандартну звичайну комісію за проведення такої операції.

Читайте також:

Грошова допомога для українців: хто отримає у вересні, а хтось про гроші може і не мріяти

Стосується всіх, у кого стоїть колонка та газова плита: українців штрафують на колосальні гроші

Вересень принесе гроші та удачу: 3 знаки Зодіаку, які отримають усе, чого так довго чекали