Ні для кого не секрет, що будь-які продукти, в тому числі і картопля, не можуть зберігатися вічно - рано чи пізно відбуваються певні процеси, які призводять до того, що картопля пропадає. Однак досвідчені огородники знають секрети, завдяки яким урожай картоплі збережеться у найкращому вигляді хоч до наступного літа.

Мало хто знає, але картопля – овоч-одинак, бо не любить, щоб біля неї лежали інші овочі. Виключення становить буряк. Він добре вбирає вологу і не дає бульбі швидко псуватися.

У зв'язку з цим існує один цікавий спосіб зберігання картоплі: урожай розміщують пошарово з буряком. Наприклад, спочатку викладають шар буряка, а потім картоплі й так далі. Виходить гармонійне поєднання, завдяки якому довше зберігається товарний вид урожаю.

Важливо!

Популярні новини зараз

Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання

"Мімоза" на столі більше не з'явиться: рецепт салату "Маркіза", який давно замінив радянську класику

Підгодуйте томати йодом і одразу отримайте 2 бонуси: навіщо це роблять досвідчені городники

Яйця, гречка, хліб, а тепер і молочка: ціни у супермаркетах продовжують підніматися

Показати ще
  • Необхідно зберігати картоплю подалі від цибулі і часнику - ці овочі сприяють росту пагінців у картоплі.

А ще можна взяти на озброєння трюк, який у минулі часи використовували в селах. Суть полягає у використанні каштанів та жолудів. Їх кидають прямо у мішок, сітку чи контейнер із картоплею. Даний спосіб зовсім не потребує витрат, але дійсно допоможе відстрочити проростання бульб.

До слова, варто розуміти, що жодні хитрощі не допоможуть, якщо не будуть дотримуватись основні вимоги зберігання картоплі. Лише разом з усіма рекомендаціями досягається найкращий результат.

Так, для зберігання картоплі потрібне темне, прохолодне, сухе приміщення. Ідеальна температура – 4-5 °C, а вологість 80%. Саме за таких умов картопля не буде проростати, мерзнути та зеленіти. А, отже, збережеться аж до весни.

Разом з тим, температура зберігання відрізняється від сорту стиглості - для пізньостиглої і продовольчої картоплі допускають трохи вищу температуру - 5-6 градусів.

Також важливо знати, що перші два тижні після викопування картоплини можна зберігати при температурі 14-18 градусів. Під час цього періоду бульби виділяють вуглекислий газ і тепло, тому необхідно, щоб приміщення гарно вентилювалося.

Читайте також:

За добавку доведеться боротися: рецепт перцю, фаршированого картоплею та беконом

Запишіть цей секрет: як зберігати картоплю в квартирі та у льоху, щоб вона не проростала

Як зберігати картоплю, щоб вона не проростала і пролежала до наступного літа